معرفی دستگاه های خط تولید کانوایر

7/دی/1398 مقالات بدون دیدگاه

معرفی دستگاه های خط تولید کانوایر : طراحی و ساخت ماشین آلات و راه اندازی خطوط تولید جز تخصصی ترین رشته های کاری و محور حوزه تولیدات در کشورمان ایران است. ودر خط های تولید استفاده از نوار نقاله بهره وری و تولید را به شدت بالا میبرد به طوری که مواد و قطعات تولید شده به سرعت می تواند از یک نقطه به نقطه دیگر کارگاه یا کارخانه انتقال پیدا کند ، این تنها یکی از کاربردهای نوار نقاله‌ها  یا کانوایر است طی سال های اخیر پیدایش ماشین آلات چینی و کاهش بهای تمام شده راه اندازی خط تولید ، منجر به رشد صنایع تولیدی مواد غذایی در ایران شد. شرکت  توس ماشین در زمینه طراحی و ساخت ماشین آلات صنایع غذایی  فعالیت دارد.و میتواند شما را در راه اندازی یک کارخانه همراهی کند به امید داشتن ایرانی آباد.

از جمله دلایی که باعث تولید و استفاده از نوار نقاله و کانوایر در صنایع غذایی میگردد میتوان به بالا بردن راندمان تولید، جابجایی مواد بدون دخالت هرچه کمتر کارگران برای سود دهی بیشتر نام برد.

کاربرد کانوایر در صنعت

کاربرد تسمه‌ها یا نوار نقاله‌ها در جایی که قرار است محصول در معرض پروسس های تولید مانند قرار گرفتن در معرض حرارت به منظور خشک شدن استفاده میشود ، و ممکن است این پروسه  ممکن است برای شستشوی قطعات و مواد تولید شده باشد و حتی ممکن است که ابزار یا قطعه ای را که برش خورده است یا هر فرآیند دیگری که روی آن صورت گرفته است را از یک نقطه به نقطه دیگر انتقال دهد و تمام این مراحل توسط تسـمــه کانوایر یا نوار نقاله‌ها انجام می شود.

 

قسمت های اصلی دستگاه کانوایر

  • درایور یا موتور
  • قالب کلی و فرم دستگاه
  • درام نوار نقاله
  • رولیک و یا تسمه ها

 کانوایر 101 :

نوار نقاله صفحات متحرکی هستند که برای انتقال وسایل، محصولات و بسته ها استفاده می شود. کانوایر، تسمه نقاله یا نوار کانوایر اسامی مختلفی هستند که مقصود همگی یکی هستند. نقاله سبب جابجایی پیوسته و مکرر محصولات و مواد به صورت مطمئن در زمان مشخص می شود. نوارنقاله یک جریان انتقال پیوسته و قابل اندازه گیری را به وجود می آورد که نقش به سزایی در زمان بندی جابجایی و تولید ایفا می کند.نوارهای حمل محصول(کانوایر) بسته به محل استفاده می تواند شیب دار یا مسطح باشد.نوارهای حمل محصول ( کانوایر ) بسته به محل استفاده می تواند شیب دار یا مسطح باشد. مواد حمل شونده معمولاً جامد هستند ( یا خمیر خام ) که در تعیین جنس نوار حمل کننده تأثیر گذار است. جنس نوارها پلی اورتان، پی وی سی و یا لینک بلت( مدولار) است. نوع لینک بلت ضمن حمل محصول برای سرد کردن نیز استفاده می شود که به صورت چرخشی یا مستقیم قابل ساخت است.

معرفی دستگاه های خط تولید کانوایر

کاربرد کانوایر 102 :

کاربرد این نوع ماشین می تواند به صورت مستقل مانند: بارگیری کارتون ها به کامیون باشد یا جزئی از یک ماشین پیچیده تر باشد. نوار نقاله با این نوع ماشین ها همانگ شده و بخشی از فعالیت ماشین دیگر را انجام می دهد. برای مثال دستگاه خشک کن کانتینیوس را در نظر بگیرد. در وسط این دستگاه خشک کن صنعتی نقاله ای تعبیه شده که میوه و سبزیجات روی آن قرار گرفته و در حرکت رفتی و برگشی سبب خشک شدن این اقلام خوراکی می شود. در بخش هایی که نرخ تولید و جابجایی زیاد است از انواع نوارقاله و تسمه نقاله استفاده می شود.

تسمه نقاله در صنعت سیمان، تولید فولاد و صنایع خوراکی کاربرد گسترده ای دارد و تولید زمان دار را ساماندهی می کنند. به طوری که با افزایش سرعت نقاله ها می توان حجم تولید و جابجایی را بیشتر نمود.

 

معرفی دستگاه های خط تولید کانوایر

کانوایر 103:

بطور کلی کانوایر یا نوار نقاله‌ها  ، نواری است مداربسته یا کلوز لوپ (close loop) که با دریافت نیروی وارده از موتور گیربکس به کمک دو غلتک ابتدایی و انتهایی به حرکت درآمده و چرخه روتین و بی انتها در سیستم نقاله را به عهده میگیرد  ، اگر بخواهیم یک مثال عینی و شهودی برای آن بزنیم از اساس کار تردمیل در باشگاه های ورزشی میتوانیم نام ببریم .

احتیاج به حمل و پردازش مواد متنوع در صنایع مختلف از جمله صنایع معدنی ، سیمان ، کاشی ، سنگ و صنایع دارویی و غذایی استفاده از نوار نقاله یا کانوایر را به شدت ضروری کرده است

معرفی دستگاه های خط تولید کانوایر

کانوایر 104: نوار نقاله صفحات متحرکی هستند که برای انتقال وسایل، محصولات و بسته ها استفاده می شود. کانوایر، تسمه نقاله یا نوار کانوایر اسامی مختلفی هستند که مقصود همگی یکی هستند. نقاله سبب جابجایی پیوسته و مکرر محصولات و مواد به صورت مطمئن در زمان مشخص می شود. نوارنقاله یک جریان انتقال پیوسته و قابل اندازه گیری را به وجود می آورد که نقش به سزایی در زمان بندی جابجایی و تولید ایفا می کند.نوارهای حمل محصول(کانوایر) بسته به محل استفاده می تواند شیب دار یا مسطح باشد.

معرفی دستگاه های خط تولید کانوایر

 

نوار نقاله ، درکارخانه ها بخش عمده ای را به خود اختصاص داده و ابزار بسیار مهمی تلقی میشود.در این مقاله به کاربرد انواع مختلف نقاله می پردازیم

ویژگی های کانوایر :

این دستگاه دارای انعطاف پذیری و عملکرد بالایی می باشد و می توان طبق سلیقه مشتری و به درخواست خریداران ثابت و متحرک باشد. جنس کانوایر ها از استیل و آهن می باشد.دارای نوار مشبلت و موتور گیربکسی می باشد. همچنین طراحی این دستگاه در شرکت ماشین سازی توس ماشین مطابق با نیاز و خواسته مشتری انجام می شود.

نموار نقاله پارچه یا نمدی

تمام مزیت هایی که نوار نقاله  pvc گفته شد همان مزیت ها نیز برای تسمه نقاله پارچه یا نمدی نیز وجود دارد ، با این تفاوت که لایه بالایی تسمه نقاله پارچه یا نمدی به جای پی وی سی از نمد ، پارچه یا الیاف کتان یا پلی استر ساخته شدند . این تسمه نقاله ها به علت سازگار بودن با مواد غذایی و دارویی در صنایع بهداشتی و انواع شیرینی جات مانند بیسکویت ، کلوچه و نان فانتزی کاربرد فروانی دارد .

نوار نقاله مدولار ( پلاستیکی )

نوار نقاله‌های مدولار ( پلاستیکی ) یا زنجیر نقاله مدولار نام های مختلفی هستند که برای نوار نقاله مدولار مورد استفاده قرار می گیرند .

تسمه نقاله مدولار تماماً از جنس پلاستیک بوده و از مونتاژ قطعات پلاستیکی کوچک و با سایز استاندارد ساخته می شود و با در کنار هم قرار گرفتن قطعات تسمه آنها یک تسمه نقاله مدولار با طول و عرض مشخص و مقاوم در برابر ضربه و وزن بالا به دست می آید ، از این نوع تسـمــه نقاله ها بیشتر در خطوط شستشوی مواد بهداشتی و غذایی استفاده میشود تمامی این قطعات کوچک تسمه توسط پین یا قفل به طوری که آنها ضد آب باشند به یکدیگر وصل می شوند

شرکت توس ماشین با هدف بومی سازی و ارتقاء تکنولوژی های روز دنیا و همچنین خلق تکنولوژی های جدید در زمینه طراحی و ساخت خطوط تولید و ماشین آلات صنایع غذایی آردی پا به عرصه صنعت ایران زمین نهاده است.

بهره مندی تیم ما از مزیت های رقابتی ذیل تضمین کننده دستیابی ما به این هدف والا می باشد:

  • بهره گیری از تجربه گران بهای 20 ساله در صنعت
  • بومی سازی موفقت آمیز خطوط محصولات لایه ای ( اشترودل، کراواسان ، دونات ، نان و پیراشکی) مطابق با تکنولوژی کشورهای آلمان و سوییس
  • بکارگیری از متخصصین خلاق و کارآمد داخلی
  • استفاده از نرم افزارهای روز دنیا در زمینه طراحی
  • شناخت کامل از نقاط قوت و ضعف صنعت غذایی کشور

لذا با تکیه بر خداوند و تلاش و پشتکار مستمر تیم توس ماشین، گامی تأثیرگذار در جهت اعتلای صنعت این مرز و بوم بر خواهیم داشت.

حوزه های کاری شرکت توس ماشین:

مشاور و مجری در مراحل طراحی، ساخت و بهره برداری کارخانه های صنایع غذایی

برچسب ها: معرفی دستگاه های خط تولید کانوایر قسمت های اصلی دستگاه کانوایر کاربرد کانوایر در صنعت طراحی و ساخت ماشین آلات صنایع کانوایر کاربرد کانوایر 102 چیست؟ ویژگی های کانوایر چیست/ نموار نقاله پارچه یا نمدی کانوایر چیست؟ نوار نقاله مدولار ( پلاستیکی ) کانوایر چیست؟دیدگاه
دیدگاه شما :