آشنایی با چند مدل نوار نقاله در صنایع مختلف

24/آذر/1398 مقالات بدون دیدگاه

 

از جمله دلایلی که باعث تولید و استفاده از نوار نقاله و کانوایر در صنایع غذایی میگردد میتوان به بالا بردن راندمان تولید، جابجایی مواد بدون دخالت هرچه کمتر کارگران برای سود دهی بیشتر نام برد. نوار نقاله ، درکارخانه ها بخش عمده ای را به خود اختصاص داده و ابزار بسیار مهمی تلقی میشود.در این مقاله به کاربرد انواع مختلف نقاله می پردازیم.

انواع نقاله ها به شرح زیر میباشد:

Slat conveyor

این نقاله از صفحه های باریک کنارهم (نه سوار بر روی هم) ویک یا دو زنجیر که بر روی یک چرخ دنده متحرک سوار هستند که باعث حرکت مجموعه میشود.

نوار نقاله . کانوایر

Apron conveyor

این مدل از نوار نقاله از صفحاتب که پشت سرهم بدون فاصله روی هم میخوابند تشکیل شده است.همچنین دارای ابعاد بسیار بزرگ میباشند و قسمتهایی مانند زنجیر، چرخ دنده ، و بین صفحه ها که امکان دارد اعضای بدن واشیا را بگیرد. بدین منظور باید حفاظ گذاری گردد. این نقاله به دو صورت شیب کم یا افقی استفاده میشود.
آشنایی با چند مدل نوار نقاله
Flight conveyor

این نوار نقاله مانندslat conveyor می باشد.علاوه بر اینکه صفحه های پلکان شکل با زاویه راست به زنجیر انصال پیدا کرده است. این نوار نقاله به صورت سطح شیب دار و یا افقی به کار خواهد رفت.

 

آشنایی با چند مدل نوار نقاله .

CHAIN CONVEYOR

این مدل نقاله ،فرم های بسیار زیادی میگیرد.ولی اجسام را به حالت یدک کشیدن یا هل دادن جا بجا میکند. اما بعضی از آنها مستقیما خودشان حرکت می کنندکه در انواع SLIDING CHAIN CONVEYOR ROLLING DRAY وجود دارد. این نقاله ها تشکیل شده از یک زنجیر بدون انتها که سر و ته آن بهم وصل شده که بوسیله یک موتور محرک نگه داشته شده وآن را حرکت می دهد این کانوایرها در کارخانجات اتومبیل سازی جهت انتقال بدنه اتومبیل برای شستشو و رنگ زدن و همچنین در کارخانه کاغذسازی که بصورت عمودی ورق ها را میگیرد و بالا می برد و غیره استفاده شده است. این کانوایر بصورت انتقال اشیاء در یک سطح یا سطح شیب دار کاربرد دارد. در قسمت برگشت این زنجیر باید کاملا حفاظ گذازی شود و همچنین در هر دو طرف مسیر حرکت این زنجیرها باید HAND RAIL نصب نمود تا اشخاص نتوانند در این مسیر قدم بزنند یا عبورکنند

آشنایی با چند مدل نوار نقاله

شرکت تولید کننده کانوایر

شرکت توس ماشین یکی از بهترین شرکت های باسابقه در زمینه صنایع غذایی و آردی می باشد، این شرکت در همین راستا، انواع کانوایر را برای انواع کارخانجات با تولیدات غذایی متنوع و جنس مختلف، طراحی و تولید کرده است.
در صورتیکه تمایل دارید تا کانوایر برای کارخانه شما و یا خط تولید شما بهینه سازی و شخصی سازی شود، شرکت توس ماشین می تواند با کیفیت بسیار بالا، انواع کانوایر را طراحی و تولید و تحویل نماید.
برچسب ها: توس ماشین ماشت آلات خط تولید صنایع آردی کانوایر مخصوص کراکر ماشین آلات خط تولید صنایع غذایی کانوایر مخصوص دونات کانوایر مخصوص خمیر کانوایر مخصوص بیسکویت انواع کانوایر کانوایر آشنایی با چند مدل نوار نقاله در صنایع مختلف نوار نقاله شرکت تولید کننده کانوایردیدگاه
دیدگاه شما :