آشنایی با چند مدل دستگاه کانوایر یا نوار نقاله شرکت توس ماشین

3/شهریور/1398 مقالات بدون دیدگاه

آشنایی با چند مدل دستگاه کانوایر یا نوار نقاله   شرکت توس ماشین : از جمله دلایلی که باعث تولید واستفاده از کانوایر و بالابر در صنایع غذایی میگردد میتوان به بالا بردن راندمان تولید، جابجایی مواد بدون دخالت هرچه کمتر کارگان برای سود دهی بیشتر نام برد.نوار نقاله، درکارخانه ها بخش عمده ای را به خود اختصاص داده و بزار بسیار مهمی تلقی میشود. نوارهای حمل محصول ( کانوایر ) بسته به محل استفاده می تواند شیب دار یا مسطح باشد. مواد حمل شونده معمولاً جامد هستند ( یا خمیر خام ) که در تعیین جنس نوار حمل کننده تأثیر گذار است. جنس نوارها پلی اورتان، پی وی سی و یا لینک بلت( مدولار) است. نوع لینک بلت ضمن حمل محصول برای سرد کردن نیز استفاده می شود که به صورت چرخشی یا مستقیم قابل ساخت است. در این مقاله به معرفی وکاربرد انواع مختلف کانوایر می پردازیم.انواع کانوایرها به شرح زیر میباشد:

Slat conveyor

این نقاله از صفحه های باریک کنارهم(نه سوار بر روی هم)ویک یا دو زنجیر که بر روی یک چرخ دنده متحرک سوار هستند که باعث حرکت مجموعه میشود

از جمله دلایی که باعث تولید و استفاده از نوار نقاله و کانوایر در صنایع غذایی میگردد میتوان به بالا بردن راندمان تولید، جابجایی مواد بدون دخالت هرچه کمتر کارگران برای سود دهی بیشتر نام برد.

.

Apron conveyor

این مدل از نوار نقاله از صفحاتب که پشت سرهم بدون فاصله روی هم میخوابند تشکیل شده است.همچنین دارای ابعاد بسیار بزرگ میباشندو قسمتهایی مانند زنجیر،چرخ دنده،و بین صفحه ها که امکان دارد اعضای بدن واشیارا بگیرد.بدین منظور باید حفاظ گذاری گردد.این نقاله به دو صورت شیب کم یا افقی استفاده میشود.

آشنایی با چند مدل دستگاه کانوایر یا نوار نقاله . توس ماشین

Flight conveyor

این نوار نقاله مانندslat conveyor می باشد.علاوه بر اینکه صفحه های پلکان شکل با زاویه راست به زنجیر انصال پیدا کرده است. این نوار نقاله به صورتسطح شیب دارو یا افقی به کار خواهد رفت.

CHAIN CONVEYOR

این مدل نوار نقاله در صنعت صنایع مختلف ،فرم های بسیار زیادی میگیرد.ولی اجسام را به حالت یدک کشیدن یا هل دادن جا بجا میکند.

اما بعضی از آنها مستقیما خودشان حرکت می کنندکه در انواعSLIDING CHAIN CONVEYOR ROLLING DRAY وجود دارد. این نقاله ها تشکیل شده از یک زنجیر بدون انتها که سر و ته آن بهم وصل شده که بوسیله یک موتور محرک نگه داشته شده وآن را حرکت می دهد این کانوایرها در کارخانجات اتومبیل سازی جهت انتقال بدنه اتومبیل برای شستشو و رنگ زدن و همچنین در کارخانه کاغذسازی که بصورت عمودی ورق ها را میگیرد و بالا می برد و غیره استفاده شده است. این کانوایر بصورت انتقال اشیاء در یک سطح یا سطح شیب دار کاربرد دارد. در قسمت برگشت این زنجیر باید کاملا حفاظ گذازی شود و همچنین در هر دو طرف مسیر حرکت این زنجیرها بایدHAND RAIL نصب نمود تا اشخاص نتوانند در این مسیر قدم بزنند یا عبورکنند

شرکت توس ماشین تولید کننده ماشین آلات مواد غذایی

شرکت توس ماشین با هدف بومی سازی و ارتقاء تکنولوژی های روز دنیا و همچنین خلق تکنولوژی های جدید در زمینه طراحی و ساخت خطوط تولید و ماشین آلات صنایع غذایی آردی پا به عرصه صنعت ایران زمین نهاده است. شرکت توس ماشین با شماره ثبت48621 شناسه ی ملی 10380649676 در تاریخ 1392/04/24 مجوز فعالیت خود را دریافت نموده است . بهره مندی تیم ما از مزیت های رقابتی ذیل تضمین کننده دستیابی ما به این هدف والا می باشد: بهره گیری از تجربه گران بهای 20 ساله در صنعت بومی سازی موفقت آمیز خطوط محصولات لایه ای ( اشترودل، کراواسان ، دونات ، نان و پیراشکی) مطابق با تکنولوژی کشورهای آلمان و سوییس بکارگیری از متخصصین خلاق و کارآمد داخلی استفاده از نرم افزارهای روز دنیا در زمینه طراحی شناخت کامل از نقاط قوت و ضعف صنعت غذایی کشور لذا با تکیه بر خداوند و تلاش و پشتکار مستمر تیم توس ماشین، گامی تأثیرگذار در جهت اعتلای صنعت این مرز و بوم بر خواهیم داشت.

برچسب ها: خرید کانوایر Slat conveyor Apron conveyor CHAIN CONVEYOR Flight conveyor شرکت توس ماشین تولید کننده ماشین آلات مواد غذایی آشنایی با چند مدل دستگاه کانوایر یا نوار نقاله خرید نوار نقاله خرید نوار حمل محصولدیدگاه
دیدگاه شما :